Suur valik Toyota HiLux torusid ja kaitserauda Itaalia partneril Misutonida.Mis on tuning?

Mida see ingliskeelne sõna üldse tähendab? Inglise keeles on "tuning" väga laialivalguv mõiste, mis ei tähenda ainult meid huvitavat autode modifitseerimist vaid mis iganes (täppis) seadistamist-kohandamist. Eesti keeles on ka kasutatud tuningu vastena väljendit "järele aitamine", mis minu arvates on üsna nõmeda varjundiga ja mitte eriti õnnestunud valik. Järele aitamine on esiteks pikk ja lohisev ning teiseks tekkib kohe pilt "järeleaitamistunde võtvast õpilasest". Tuunitakse ka juba tehasest väga võimsatena väljuvaid autosid ning mida neist ikka järele aidata ja kellele? Pigem võiks huumoriga pooleks asja juba "eest ära aitamiseks" nimetada.
Minu arvates võiks "tuning" eesti keeli ollagi tuuning või tjuuning (rohkem slaavi keelt kõnelevate inimeste häälduses), kuidas keegi soovib. Tuuningu sünonüümina võiks kasutada sõna modifitseerimine, kuid on teine ju palju keerulisem või ka seadistamine...
 
Auto tuuning on mis iganes autoga teostatav modifitseerimine e. sõiduki muutmine vastavalt omaniku soovidele! Maakeeli tähendab see, et tuuning on igasugune mootori, veermiku, pidurite, välimuse vms auto osa ümberehitamine, mis eristaks selle teistest samasugustest autodest.
 
Üldiselt võib jaotada tuuningu allolevalt nelja suurde gruppi:
Välisdisain –         Spoilerid, kleebised jne
Interjöör –             Salong, helisüsteemid jne
Mootor –               Kõik mis jääb kapoti alla, lisa hobujõud jne.
Veermik –             Vedrustus, valuveljed, pidurid jne
 
Näiteks ebavajaliku kaalu autost välja tõstmine on tuuning. Samamoodi on tuuning mootori efektiivse võimsuse tõstmine, kurvi läbimise aja vähendamine parema vedrustuse või rehvide tulemusel ja kõik muu, mis me suudame oma auto kallal korda saata, et see oleks kiirem, kontrollitavam, vastupidavam ja isikupärasem.